На росії адвокатів, допущених до держтаємниці, зобов’язали повідомляти про поїздки за кордон фсб та сзр

Міжнародний злочинець володимир путін підписав указ про порядок виїзду за кордон адвокатів, допущених до державної таємниці.

Документ опубліковано на офіційному порталі правових актів, повідомляє Настоящее время.

Відповідно до указу, адвокати, які планують виїхати за кордон, повинні протягом 30 днів направити повідомлення до міністерства юстиції, яке потім має проінформувати про це фсб і службу зовнішньої розвідки рф.

У повідомленні адвокати повинні вказати, зокрема, мету виїзду, адресу місця перебування, країну, до якої адвокат їде, а також транзитну країну, через яку він планує дістатися місця призначення.

Відповідно до поправок до закону про порядок допуску адвокатів до держтаємниці, який ухвалили у серпні 2023 року, указ президента має визначити порядок повідомлення. У самому законі йдеться, що у разі якщо виїзд адвоката з росії обмежений через допуск до секретних відомостей, його паспорт чи паспорт протягом п’яти днів мають бути передані МВС.

У квітні на росії було прийнято закон про адвокатську діяльність та адвокатуру, який передбачає створення Єдиного державного реєстру адвокатів: він має стати федеральним інформаційним ресурсом, що містить відомості про адвокатів. Відповідно до цього закону, поради адвокатської палати можуть припинити статус адвоката у разі його виїзду на місце проживання чи термін більше року за межі росії.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.