Адвокатів хочуть зобов’язати повідомляти керівника боржника про виявлення ознак неплатоспроможності або її загрози?

Обов’язок повідомляти керівника боржника про виявлення ознак неплатоспроможності або її загрози не властивий для адвокатської діяльності.

Комітет НААУ з питань банкрутства зауважив про це, оцінюючи проект Закону №10143 від 12.10.2023 «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства та інших законодавчих актів України щодо імплементації Директиви Європейського парламенту та Ради Європейського Союзу 2019/1023 та запровадження процедур превентивної реструктуризації». Цей проект парламент ухвалив за основу 9 травня.

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Визнаючи необхідність імплементації в українське законодавство положень директиви, в НААУ відзначили, що низка положень законопроекту потребує доопрацювання.

Зокрема, регулюючи заходи щодо запобігання неплатоспроможності боржника, пропонується впровадити норму, згідно з якою у разі, якщо аудитором, бухгалтером чи адвокатом під час надання послуг боржнику або бухгалтером боржника за результатами складання податкової звітності виявлено ознаки неплатоспроможності або її загрози, такі особи зобов’язані повідомити про це керівника боржника.

При цьому пропонується надати визначення поняттю «загроза неплатоспроможності», яким позначатиметься фінансово-господарський стан боржника, який характеризується наявністю обставин, які підтверджують, що боржник не зможе виконати грошові зобов’язання чи здійснювати звичайні поточні платежі у строк передбачений для виконання цих зобов’язань.

Крім невластивого для адвокатської діяльності обов’язку, Комітет також звернув увагу на невизначеність змісту самого поняття в частині того, які саме платежі належать до «звичайних поточних». Також була відзначена доцільність узгодити визначення критеріїв неплатоспроможності з нормами п. 3 ст. 31 Закону «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», п. 2 ст. 16 Закону «Про акціонерні товариства».

Ці та інші зауваження і пропозиції до проекту №10143 були направлені Комітету ВР з питань економічного розвитку. Їх можна переглянути за посиланням.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.