На Житомирщині прокурори передали обвинувальний акт до суду стосовно адвоката за заволодіння землею

Коростенська окружна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно адвоката за фактом шахрайства, вчиненого в особливо великих розмірах, підробки документів, зловживанні повноваженнями, що спричинило тяжкі наслідки, та легалізації майна, здобутого злочинним шляхом.

Про це повідомляє Житомирська обласна прокуратура.

За даними слідства, адвокат незаконно заволодів правом користування 315 га землі, яка належала Малинській територіальній громаді та майже 50 спадкоємцям. Спершу придбав корпоративні права приватного підприємства та став одноосібним його власником і директором. Потім, набувши розпорядчих повноважень, взявся за підробку офіційних документів. Зокрема, виготовив 170 договорів оренди земельних ділянок, укладених нібито власниками з колишнім директором підприємства. Від його імені і підписав усі правочини, датуючи їх давно минулими 2004-2017 роками. Підписи замість власників землі також підробив. Попри те, що багато з них на той час уже померли.

Наступним етапом, на підставі підроблених документів, здійснив державну реєстрацію, обвинувальний акт щодо реєстратора також скеровано до суду. Далі, зареєструвавши за товариством право оренди, землю вартістю понад 12 млн передав в суборенду для отримання прибутку.

Прокурором заявлено позов про стягнення з обвинуваченого заподіяної шкоди у повному обсязі. Накладено арешт на майно фігуранта – банківський рахунок та корпоративні права підприємства.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.