Навіть якщо адвокат не є фігурантом провадження, але обшук проводиться у його помешканні, на цій слідчій дії мають бути присутні представники адвокатського самоврядування

Навіть якщо адвокат не є фігурантом кримінальної справи, але обшук проводиться у його помешканні, на цій слідчій дії мають бути присутні представники адвокатського самоврядування. У такий спосіб забезпечується дотримання гарантій адвокатської діяльності.

Наприкінці червня слідчі Нацполіції на підставі ухвали суду провели обшук у квартирі адвоката. Про цю слідчу дію заздалегідь був повідомлений Комітет НААУ із захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності.

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

У день проведення заходу з’ясувалося, що слідство цікавили речі, предмети та документи дружини адвоката, яка здійснює нотаріальну діяльність. Тож присутній на обшуці представник комітету Олександр Левадний прослідкував, аби адвокатські досьє, а також інші предмети, речі та документи, що можуть містити адвокатську таємницю, не оглядались та не вилучались.

У зв’язку із цим О.Левадний нагадав, що Закон «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» містить певні механізми захисту професійних прав та гарантій адвокатської діяльності.

Зокрема, за правилами ч. 2 ст. 23 під час проведення обшуку чи огляду житла, іншого володіння адвоката, приміщень, де він здійснює адвокатську діяльність, тимчасового доступу до речей і документів адвоката має бути присутній представник ради адвокатів регіону, крім випадків, передбачених абзацом четвертим цієї частини. Для забезпечення його участі службова особа, яка буде проводити відповідну слідчу дію чи застосовувати захід забезпечення кримінального провадження, завчасно повідомляє про це раду адвокатів регіону за місцем проведення такої процесуальної дії.

«Навіть у випадках, коли кримінальне провадження не стосується адвоката, але обшук чи огляд мають проводитися у місцях, де потенційно може зберігатися адвокатська таємниця,  повинні бути присутні представники адвокатського самоврядування, аби права та гарантії професійної діяльності були дотримані за будь-яких умов», – зауважив О.Левадний.

Оскільки будь-які речі та документи, що належать адвокату, з місця проведення слідчої дії не вилучалися, у представника комітету НААУ не було підстав для подання зауважень до протоколу обшуку.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.