Незалежність адвокатури від будь-якого стороннього впливу гарантує в Україні справедливий суд: Володимир Ватрас

Спекуляції, у тому числі в ЗМІ, обвинувачення окремих представників Національної асоціації адвокатів України у колабораційній діяльності чи якийсь незрозумілій зраді впливає на професію, впливає на рівень адвокатури в Україні.

Про це заявив народний депутат Володимир Ватрас під час участі у Міжнародній науково-практичній конференції «Адвокатура України: сучасний стан та перспективи розвитку», повідомляє НААУ.

Народний депутат повідомив, що в Комітеті є звернення щодо створення якоїсь там тимчасової слідчої комісії, яка би перевірила ефективність діяльності Національної асоціації адвокатів України.

«Ми глибоко переконані в тому, що держава не має права втручатися в діяльність незалежної самоврядної організації, а навпаки повинна допомагати їй у посиленні гарантій адвокатської діяльності і у своїй роботі, – прокоментував такі звернення В.Ватрас. — Тому зрозуміло, що такі намагання є не зовсім ефективними і правильними, в тому числі у даних сучасних реаліях».

Голова профільного підкомітету наголосив, що незалежність є конституційною гарантією адвокатури, яка реалізується безпосередньо через адвокатське самоврядування, через право адвокатів самостійно вирішувати питання організації своєї діяльності. «А саме незалежність адвокатури від будь-якого стороннього впливу гарантує в Україні справедливий суд, що забезпечує той самий статус демократичної, соціальної та правової держави», — зауважив народний депутат.

Він застеріг, що справедливість українського правосуддя, принципи і засади функціонування правової держави доводиться відстоювати у нових умовах. «Коли українське суспільство через війну зазнало стільки болю і страждань, воно об’єктивно радикалізується. Існує відчутний загострений попит на покарання воєнних злочинців і їх посібників (колаборантів), – пояснив В.Ватрас. – Тому робота адвоката із захисту обвинувачених у воєнних злочинах не сприймається. Ми бачимо загрози порушення принципів судочинства, порушення гарантій адвокатської діяльності».

Втім, на думку народного обранця, слід розуміти, що без дотримання справедливості, без дотримання захисту прав усіх учасників, світ не сприйматиме кримінально-правову систему України як чесну та справедливу.  «А без збереження верховенства права під загрозою опиняється підтримка України міжнародним співтовариством», — додав В.Ватрас.

Аби першим отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.