ОАСК задовольнив заяву про забезпечення позову у справі оскарження Вітренком припису НАЗК

Окружний адміністративний суд міста Києва, розглянувши заяву про забезпечення позову, що надійшла до суду від Юрія Вітренка, ухвалив – її задовольнити, а саме: зупинити дію Припису НАЗК, що датований 1 липня  до набрання законної сили рішення у справі. Нагадаємо, що згідно з частиною 1 статті 154 КАСУ заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов, не пізніше двох днів з дня її надходження.

Про це повідомляє прес-служба ОАСК.

На думку суду, невжиття заявлених у заяві заходів забезпечення позову в частині зупинення Припису, істотно ускладнить виконання рішення суду, а також ефективний захист і поновлення порушених прав та інтересів Заявника, за захистом яких він звернувся до суду. Також, суд звертає увагу, що вжиття таких заходів не зумовлює фактичного вирішення спору по суті, а спрямоване лише на збереження існуючого становища до розгляду справи по суті.

Окремо суд зауважує: ухвала щодо вжиття заходів забезпечення позову жодним чином не має визначального впливу на рішення, яке згодом може бути ухвалено у зв’язку із розглядом спору щодо визнання протиправним та скасування Припису НАЗК від 1 липня.  

Зауважимо, ОАСК відкрив провадження в адміністративній справі за позовом Юрія Вітренко до НАЗК.  Підготовче судове засідання відбудеться 14 липня. Нагадаємо, позивач – Юрій Вітренко просить визнати протиправним та скасувати припис Нацагенства, датований 1 липня.