Перший штраф за водіння в нетверезому стані був оформлений у 1897 році у Лондоні, на таксиста

10 вересня 1897 року 25-річний лондонський таксист на ім’я Джордж Сміт стає першим заарештованим за водіння в нетверезому стані після того, як забив свою кабіну в будівлю. Пізніше Сміт визнав свою провину і був оштрафований на 25 шилінгів.

У Сполучених Штатах перші закони проти експлуатації автотранспорту під впливом алкоголю набули чинності в Нью-Йорку в 1910 р.

У 1936 р. Доктор Ролла Харгер, професор біохімії та токсикології, запатентував “П’янометр”, повітряну кулю, як пристрій, на який люди могли б дихати, щоб визначити, чи вони не сп’яніли.

У 1953 році Роберт Боркенштейн, колишній капітан поліції штату Індіана і професор університету, який співпрацював з Harger на Drunkometer, винайшов алкотестер. Алкотестер, простіший у використанні та точніший за П’янометр, був першим практичним приладом та науковим тестом, доступним для працівників поліції, щоб встановити, чи не надто багато хто випив. Людина дмухнула в алкотестер, і він виміряв частку парів алкоголю у видиху, що видихається, що відображало рівень алкоголю в крові.

Нагадаємо, з 1 липня в Україні посилили покарання за водіння транспортних засобів у нетверезому стані, штрафи зростуть до 51 тисячі гривень, якщо порушення вчинене повторно.