Петиція за скасування адвокатської монополії набрала лише 418 голосів зі всієї України

Петиція за скасування адвокатської монополії на сайті Офісу президента України не набрала необхідної кількості голосів, відповідно вважається такою, що не підлягає розгляду Президентом України.

На думку авторки петиції, зазначена монополія порушує права осіб на вільний вибір свого представника, захисника. Така монополія порушує право, а тому, як протиправна, не може бути чинною та діяти на території України.

Нагадаємо, що адвокатської монополії в українському законодавстві не існує, а те, що звикли називати адвокатською монополією полягає в тому, що згідно з чинною редакцією ст. 131-2 Конституції виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення. Водночас, Законом можуть бути визначені винятки щодо представництва в суді у трудових спорах, спорах щодо захисту соціальних прав, щодо виборів та референдумів, у малозначних спорах, а також стосовно представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена.