Пішов з життя Заслужений юрист України, член першого Правління Спілки адвокатів України Василь Попелюшко

Пішов з життя Василь Олександрович Попелюшко, який був завідувачем кафедри правосуддя та кримінально-правових дисциплін НаУОА.

Про це повідомляє Національний університет «Острозька академія»

“Колектив Національного університету «Острозька академія» глибоко сумує з приводу смерті доктора юридичних наук, професора, Заслуженого юриста України, завідувача кафедри кримінально-правових дисциплін Василя Попелюшка”, – йдеться у повідомленні.

Василь Олександрович Попелюшко народився 30 березня 1951 року в селі Доброгорща Хмельницького району Хмельницької області. У 1976 році закінчив юридичний факультет Львівського державного університету ім. Івана Франка. У 1984-му захистив кандидатську, а в 2009-му докторську дисертацію.

У квітні 1976 року був обраний народним суддею в Казахстані. У 1980 році вступив до аспірантури заочної форми навчання Інституту держави і права Академії Наук СРСР та перейшов на роботу в Україні в адвокатуру. Став одним з ініціаторів створення Спілки адвокатів України, був членом першого Правління Спілки адвокатів України, головою її комісії з питань майстерності. Занесений у Червону книгу адвокатури України.

Брав активну участь у відродженні та розбудові Острозької академії. У 1996 році став організатором правничого факультету Національного університету «Острозька академія», де викладав, будучи завідувачем кафедри правосуддя та кримінально-правових дисциплін. У 2011 році правничий факультет було перейменовано та реорганізовано в Навчально-науковий інститут права ім. І. Малиновського, який довгий час очолював Василь Олександрович Попелюшко.

25 червня 2016 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ № 276/2016 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Конституції України», відповідно до якого Василь Попелюшко отримав почесне звання «Заслужений юрист України» «за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм».

Колом наукових інтересів Василя Олександровича були проблеми кримінального процесу, кримінального права, адвокатури та судоустрою. Автор близько 100 наукових публікацій, у тому числі низки монографій, навчальних посібників.

Редакція висловлює почуття рідним та близьким Василя Олександровича.