Посадовець Міноборони Ілля Костін використовує тему колаборації та кримських адвокатів для політичних дивідендів

Чинний посадовець Міністерства оборони України і правник Ілля Костін лобіює створення органів в системі української адвокатури, що можуть перетворитись на “каральні”, адже розглядатимуть питання роботи кримських адвокатів в окупації без участі останніх

Про це повідомляє Ділова столиця.

Приводом для аналізу експерткою та правником Оленою Мельник стала так звана концепція, розроблену за участі Іллі Костіна Асоціацією правників України (АПУ). Костін, окрім того, що є керівником відділу розвитку військової юстиції та взаємодії з правоохоронними органами Головного управління військової юстиції Міноборони, також є членом правління АПУ.

В цьому документі пропонується відновити діяльність Ради адвокатів Криму та Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії Криму до деокупації півострову. Медіа звертає увагу, що за таких умов кримські адвокати, які залишилися на півострові, “будуть позбавлені представництва і права бути почутими”.

“Такий підхід виглядає обурливим і лише посилить недовіру до української адвокатури з боку тих кримських адвокатів, які залишаються на півострові і не зрадили Україну”, — наголошується в блозі.

Основною метою роботи вказаних органів декларується боротьба з колаборантами. При цьому органи адвокатського самоврядування і зараз без додаткових органів карають адвокатів-зрадників в межах своєї компетенції, позбавляючи їх права на зайняття адвокатською діяльністю, йдеться у матеріалі.

В блозі зазначається, що у посадовця міноборони Іллі Костіна є конфлікт із керівництвом Національної асоціації адвокатів України, адже до початку повномасштабного вторгнення РФ він займався адвокатською діяльністю. Конфлікт стосується дисциплінарних проваджень, які органи адвокатського самоврядування відкривали щодо Костіна. На ці провадження він реагував політичними звинуваченнями.

При цьому сам посадовець раніше також працював в органах адвокатського самоврядування. “Втім, після того як його “попросили” із цих органів через неодноразові скандали, пан Костін почав “таврувати” спочатку окремих представників адвокатури, а згодом — систему в цілому”, — зауважує експерт.

Експерт також звертає увагу, що на тлі цього конфлікту правник неодноразово закликав “зруйнувати діючу систему адвокатури”. При цьому займатися відновленням української адвокатури в Криму він пропонує в межах цієї системи “Тож щирість його позиції викликає певні питання”, — зазначається в матеріалі.

Правник також наголошує, що статус військового Костін де-факто використовує для підвищення медійної впізнаваності. “Яку в подальшому можна буде конвертувати у додаткові бали, наприклад, для того, щоб очолити органи, створення яких сам Ілля Костін зараз і лобіює”, — резюмує експерт. 

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.