Повідомлено про підозру судді райсуду Одещини за ухвалення рішення для “уникнення” мобілізації: ч. 3 ст. 368 КК

9 січня 2024 року прокурор повідомив про підозру в одержанні неправомірної вигоди судді Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області за ухвалення рішення, що допомогло б уникнути мобілізації. Дії судді кваліфіковано за ч. 3 ст. 368 КК України.

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

У межах досудового розслідування, яке здійснюють детективи НАБУ за оперативного супроводу СБУ встановлено, що суддя одержав 1500 доларів США за обіцянку ухвалити рішення щодо встановлення місця проживання неповнолітньої дитини із батьком, аби батько дитини використовував таке рішення для уникнення мобілізації та як підставу для виїзду з нею за кордон.

Під час досудового розслідування встановлені факти винесення у 2022-2023 роках понад 1000 рішень по вказаній категорії справ у цьому суді. Крім того, з’ясувалось, що мали місце випадки виїзду чоловіків за кордон без супроводу дитини, визначення місця проживання дитини на тимчасово окупованій території, підробки процесуальних документів від позивачів та втручання у систему автоматизованого розподілу судових справ.

Цікавим є факт, що інформацію про надання таких «послуг» можна було знайти у відповідних групах телеграм каналів. Вартість кожного окремого такого рішення становила від 1500 до 3500 доларів США.

Наразі за вказаним фактом для подальшого вирішення питання щодо притягнення до кримінальної відповідальності причетних осіб проводяться обшуки як у районному суді, так і за місцем проживання відповідних осіб.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.