Правничу бібліотеку адвоката Коломийщини Олекси Коссака було передано до Кабінету-музею адвокатури Івано-Франківщини

Правничу бібліотеку відомого адвоката Коломийщини Олекси Коссака було передано до Кабінету-музею адвокатури Івано-Франківщини, відкритого на базі Юридичного Інституту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Презентував і передав бібліотеку онук адвоката Олекси Коссака юрист, українознавець, викладач Івано-Франківського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади та місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Богдан Волошинський.

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

В урочистостях взяли участь ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігор Цепенда, директор Наукової бібліотеки Роман Дзумедзей, голова Ради адвокатів Івано-Франківської області Світлана Петрова, завідувач кафедри теорії та історії держави і права Західноукраїнського національного університету Микола Кравчук, викладачі та студенти Юридичного інституту.

Керівник Центру досліджень адвокатури і права, проректор Вищої школи адвокатури Національної асоціації адвокатів України Ірина Василик привітала передачу наукової спадщини Олекси Коссака,  надіславши  вітального листа:

“Олекса Коссак – яскравий представник “адвокатської доби”, випускник юридичного факультету Львівського університету, доктор права, адвокат, володів сімома мовами, займався науковою діяльністю. Адвокатську діяльність проводив на Івано-Франківщині, відкрив власну адвокатську канцелярію у Коломиї. Він був адвокатом у гучних політичних процесах 30-х років ХХ ст., в тому числі захисником у судовому процесі організації “Пласт”, захищав священників Української греко-католицької церкви, звинувачених у використанні української мови, відстоював право на використання української мови в судівництві. Адвокат Олекса Коссак був активним громадським діячем і меценатом майже всіх національно-патріотичних організацій, що діяли в Коломиї, зокрема товариств “Просвіта”, “Рідна Школа”, Національного музею у Львові. Він вів їх юридичний супровід, а також був активним членом Союзу Українських Адвокатів, заснованого у 1923 року у Львові.

Олекса Коссак зібрав велику правничу бібліотеку, яку залишив своїм нащадкам, заповідаючи використовувати її на благо української освіти і науки, підготовки молодого покоління юристів. Тому дуже символічно, що передає цю спадщину його онук, правник Богдан Волошинський, активний учасник Всеукраїнського Проєкту “Історія адвокатури України”, який реалізовує Центр досліджень адвокатури і права Національної асоціації адвокатів України. Знаково, що наукова спадщина і книгозбірня адвоката Олекси Коссака тепер буде знаходитися у бібліотеці та Кабінеті-музеї історії адвокатури Івано-Франківщини Юридичного Інституту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, який НААУ відкрила спільно з Радою адвокатів Івано-Франківської області чотири роки тому.

Серед переданих 218 книг є раритетні видання з права німецькою, французькою, польською мовами, політико-правові видання, юридичні видання міжвоєнного періоду, українські правничі посібники, юридичні енциклопедії, картотеки тощо. Ці книги стануть у нагоді студентам для написання курсових і магістерських робіт, викладачам і науковцям, а також адвокатам у професійній діяльності.

Висловлюю щиру вдячність пану Богдану Волошинському за ініціативу передачі бібліотеки свого дідуся до Музею адвокатури Івано-Франківщини. Щира подяка ректорові Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, керівництву Юридичного Інституту та Раді адвокатів Івано-Франківської області за активну співпрацю і чудовий приклад взаємодії з вшанування пам’яті провідних українських адвокатів”.

Зі свого боку Голова Ради адвокатів Івано-Франківської області Світлана Петрова відзначила важливість події та ефективну співпрацю НААУ, Ради адвокатів Івано-Франківської області та Юридичного Інституту Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника, підсумком чого став цей  захід.

“Центр досліджень адвокатури і права НААУ та Рада адвокатів Івано-Франківської області підготують і окремо подарують до Кабінету-Музею окремий освітній стенд про адвоката Олексу Коссака, який доповнить сьогоднішню експозицію.

Таким чином і надалі разом співпрацюватимемо з Інститутом щодо вшанування пам’яті наших колег – відомих адвокатів Івано-Франківщини, а наші адвокати долучатимуться також до навчального процесу і підготовки майбутніх адвокатів” – наголосила Світлана Петрова.