Виняток у ч. 1 ст. 75 КК, який унеможливлює звільнення від відбування покарання з випробуванням особи, яка порушила правила безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту, керуючи транспортним засобом, та яка перебувала у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, має імперативний характер і не залежить від того, чи вчинено відповідне порушення в умовах воєнного стану. Водій, який порушив правила безпеки дорожнього руху в стані алкогольного сп’яніння, що спричинило потерпілому тяжкі тілесні ушкодження (ч. 2 ст. 286-1 КК), не може бути звільнений від відбування покарання з випробуванням
Позиції судів першої та апеляційної інстанцій
місцевий суд визнав винуватим та засудив водія за порушення правил безпеки дорожнього руху в стані алкогольного сп’яніння, що спричинило потерпілому тяжкі тілесні ушкодження (ч. 2 ст. 286-1 КК), призначивши покарання із застосуванням ст. 69 КК.
Апеляційний суд скасував цей вирок в частині призначеного покарання та на підставі ст. 75 КК звільнив водія від відбування покарання з випробуванням. Таке рішення було мотивовано тим, що в умовах воєнного стану можна не враховувати обмеження, визначені ч. 1 ст. 75 КК.
Позиція ККС
скасовано ухвалу апеляційного суду та призначено новий розгляд у суді апеляційної інстанції.
Обґрунтування позиції ККС
ККС вважає, що вчинення ДТП водієм, який перебуває у стані алкогольного сп’яніння, унеможливлює звільнення його від призначеного покарання з випробуванням відповідно до вимог ст. 75 КК, оскільки зазначеною статтею передбачена заборона у її застосуванні.
Постанова колегії суддів Другої судової палати ККС ВС від 15.06.2023 у справі №170/667/21 https://reyestr.court.gov.ua/Review/111614174
Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.