Прокуратура Польщі відкрила провадження щодо судді, який мав доступ до держтаємниці та “попросився” до Білорусі

Суддя воєводського адміністративного суду Варшави Томаш Шмідт у понеділок, 6 травня, провів пресконференцію у Мінську під час якої оголосив, що просить політичного притулку у Білорусі, і зачитав заяву про відставку з посади судді.

Про це повідомляє Onet.pl.

Таке рішення він пояснив “протестом” проти політики Польщі щодо Білорусі та Росії. Шмідт також заявив, що перебуває у Білорусі близько тижня і “хотів би відпочити” там.

“Ця інформація є жахливою. Бо якщо хтось обирає Білорусь, то виникає питання, а на чию користь він діяв усі ці роки у Польщі”, – наголосив віцепрем’єр, міністр національної оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш, якого цитує “Польське радіо”.

Агентство внутрішньої безпеки Польщі вже розпочало перевірку обсягу секретної інформації, до якої мав доступ Шмідт, повідомив речник міністра-координатора з питань спецслужб Яцек Добжинський. Серед справ, які мав розглядати суддя, були й такі, що мали гриф “таємно”, зауважує PAP.

Національна прокуратура Польщі повідомила про відкриття провадження за статтею Кримінального кодексу “робота на іноземну розвідку”.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.