Журналіст Ткач отримав погрози від героя розслідування “Непридатні”: прокуратура відкрила провадження за ч. 2 ст. 171, ч. 1 ст. 345-1 КК

10 травня в одному з месенджерів керівник відділу розслідувань Української правди Михайло Ткач отримав повідомлення від адресата, який представився Олександром Cлобоженком, героєм нещодавного розслідування “Непридатні”, з пропозицією “укласти мирову” за грошову винагороду. Текст повідомлення закінчується словами “Не советую тянуть с ответом. Воевать я тоже умею”. 

Редакція звернулась до правоохоронних органів із заявою про спроби тиску, погрози та перешкоджання журналістській діяльності і просить встановити особу відправника цих листів.

Про це повідомляє Українська правда.

Журналіст почав отримувати десятки дзвінків з невідомих номерів та смс з кодами авторизації з банківських та кредитних установ. 

13 травня на електронні пошти мінімум 10 співробітникам онлайн-видання надійшли листи з погрозами: 

“Я уже писал об этом Ткачу, но видимо до него не дошло, сделаю попытку донести мысль в последний раз. Иногда умение вовремя закрыть рот спасает жизни. Мое предложение закрыть вопрос миром в силе, я жду ответ. С.”

В свою чергу, правоохоронці дуже швидко відреагували та проінформували, що вже відкрили провадження за заявою журналістів видання «Українська правда» про спроби тиску, погрози та перешкоджання журналістській діяльності.

Про це повідомив Офіс Генерального прокурора.

Досудове розслідування проводиться за ч. 2 ст. 171 КК України – вплив на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків та ч. 1 ст. 345-1 КК України – погроза вбивством, насильством щодо журналіста у зв’язку із здійсненням законної професійної діяльності.

Досудове розслідування здійснюють слідчі Шевченківського управління поліції ГУ Нацполіцї в м. Києві.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.