Закарпатська обласна прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом втручання в діяльність судді Софілканич після ухвалення резонансного вироку

Суддя Воловецького районного суду Закарпатської області Оксана Софілканич добилася реагування з боку правоохоронних органів на факти погроз та залякування, які надійшли їй після ухвалення резонансного вироку.

Про це в рішенні Вищої ради правосуддя від 21 вересня.

“Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному 7 вересня 2023 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № … за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 376 Кримінального кодексу України, за фактами, викладеними в повідомленні судді Воловецького районного суду Закарпатської області СОФІЛКАНИЧ Оксани Антонівни”, – йдеться у рішенні.

У середині вересня Закарпатська обласна прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом втручання в діяльність судді за частиною 1 статті 376 Кримінального кодексу України.

Саме ж розслідування доручено проводити слідчим Мукачівського районного управління поліції. Вони перевіряють коментарі з погрозами у Facebook та листи, які надійшли на телефон судді після винесення вироку 16 березня 2023 року, відповідно до якого троє обвинувачених хлопців у груповому сексуальному насильстві над школяркою одержали умовний термін покарання.