Протягом першого півріччя 2021 року Вища рада правосуддя розглянула 163 повідомлення про втручання у діяльність суддів

Такі дані наведені в інформаційно-аналітичній довідці про діяльність Вищої ради правосуддя, Дисциплінарних палат Вищої ради правосуддя та секретаріату Вищої ради правосуддя за січень – червень 2021 року.

Про це повідомляє прес-служба Вищої ради правосуддя.

Із початку року до ВРП надійшло 152 повідомлення про втручання у професійну діяльність суддів щодо здійснення правосуддя та дії, що порушують гарантії незалежності суддів або підривають авторитет правосуддя. З урахуванням повідомлень, які надійшли в попередні періоди, у першому півріччі Рада розглянула 163 повідомлення.

За результатами розгляду 51 повідомлення про втручання в діяльність суддів щодо здійснення правосуддя ухвалено 31 рішення про вжиття заходів реагування (звернення до прокуратури та органів правопорядку стосовно надання інформації про розкриття та розслідування злочинів; внесення до відповідних органів чи посадових осіб подання про виявлення та притягнення до встановленої відповідальності осіб, якими вчинено дії або допущено бездіяльність, тощо).

Розглянувши 112 повідомлень суддів, Рада ухвалила 23 рішення про затвердження 103 висновків членів ВРП про відсутність підстав для вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя.

Загалом у 2020 році до ВРП надійшло 341 повідомлення про втручання у професійну діяльність суддів щодо здійснення правосуддя та дії, що порушують гарантії незалежності суддів або підривають авторитет правосуддя. Про це йдеться в Інформаційно-аналітичному звіті про діяльність Вищої ради правосуддя у 2020 році.