Рада суддів України до 5 серпня має опрацювати Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему

2 серпня 2021 року, Вища рада правосуддя в порядку консультацій з Радою суддів України провела перше засідання щодо обговорення Проєкту Положення  про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

Як передбачено чинним законодавством України, Положення про ЄСІТС затверджується Вищою радою правосуддя за поданням Державної судової адміністрації України та після консультацій з Радою суддів України.

Остаточну редакцію Проєкту Положення було направлено до Ради суддів України 28 липня 2021 року для опрацювання.

Вища рада правосуддя наголошує на важливості якнайшвидшого ухвалення відповідного Положення про ЄСІТС, адже саме цей документ визначає порядок функціонування ЄСІТС в усіх судах, органах та установах системи правосуддя.

В умовах пандемії COVID-19 для судової влади це питання є пріоритетним та нагальним, адже саме повноцінний запуск електронного судочинства не тільки прискорить розгляд судових справ, але й сприятиме економії коштів.

Наразі ВРП аналізує пропозиції та зауваження суддів та представників юридичної спільноти щодо Проєкту Положення.

Наступне засідання з Радою суддів України відбудеться 5 серпня 2021 року, за результатами якого буде винесено на розгляд ВРП питання щодо ухвалення Положення про ЄСІТС.