Робоча група Ради адвокатів України вивчає законність допуску Матіоса до адвокатської професії

Робоча група РАУ вивчає законність допуску до адвокатської професії екс-головного військового прокурора Анатолія Матіоса, а також групи працівників Головної військової прокуратури. Всі вони отримали свідоцтва про зайняття адвокатською діяльністю в один день у раді адвокатів Волинської області, що викликало суспільний резонанс і обурення в адвокатській спільноті.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Законність допуску до кваліфікаційних іспитів цих осіб розглядає ВКДКА за скаргами керівника робочої групи – заступника Голови НААУ, РАУ Олексія Кухаря.

28 січня у НААУ відбулося чергове засідання робочої групи, до складу якої входять члени Ради адвокатів України та голови РАР.

Під час засідання було обговорено судові рішення, ухвалені за позовами військових прокурорів до КДКА Волинської області щодо порушень у процедурі складання ними кваліфікаційних іспитів. Фактично, програючи за цими позовами, колишні прокурори намагаються закріпити у судовому рішенні відсутність порушень у процедурі власного потрапляння до адвокатської професії. Як повідомив Олексій Кухар, ці позови будуть оскаржуватися до апеляційної інстанції.

Також йшлося про перевірку процесу допуску та проходження стажування цієї групи працівників ГВП та оцінку достовірності поданих ними документів особової справи.

Нагадаємо, у травні 2020 року Голова НААУ Лідія Ізовітова створила робочу групу з перевірки процедури отримання права на зайняття адвокатською діяльністю екс-головним військовим прокурором Анатолієм Матіосом та його підлеглими.

Ідеться про низку рішень РАР, зокрема, Волинської області, якими видано Матіосу та іншим відповідні свідоцтва. Після цього до НААУ надійшли скарги щодо можливих порушень процедури допуску (в тому числі перевірки вимог щодо несумісності) та складання кваліфікаційного іспиту, оцінювання їхніх результатів, проходження стажування та видачі свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю Матіосу, Долгополову, Борзих, Миргородському, Опанасенку, Мікуліну, Філюку, Позняку, Оленському, Болдіну, Прозорському, Комарницькому, Ватагу, Величку, Грабовському, Свитку та іншим. Ці особи є колишніми працівниками ГВП.