Робоча група при ВРП підготувала проект Єдиних показників для оцінки доброчесності та професійної етики судді

Робоча група при Вищій раді правосуддя завершила роботу над проектом Єдиних показників для оцінки доброчесності та професійної етики судді, кандидата на посаду судді.

Про це повідомляє ВРП.

Відповідно до статті 3 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» Раді надано повноваження затверджувати такі показники після консультацій з Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, Радою суддів України та Громадською радою доброчесності. Затвердження єдиних критеріїв для оцінки доброчесності та професійної етики судді та кандидата передбачено й Програмою Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки.

У лютому 2024 року рішенням Ради № 375/0/15-24 для розробки єдиних показників було створено робочу групу, до складу якої увійшли члени Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Громадської ради доброчесності, судді, представники міжнародних проєктів.

У підготовленому документі визначено основні терміни, принципи оцінювання, зміст критеріїв доброчесності та професійної етики. Наразі проєкт надіслано на погодження до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Ради суддів, Громадської ради доброчесності. Їхні пропозиції до проекту мають надійти до ВРП до 9 липня 2024 року.

Документ буде оприлюднено після затвердження Вищою радою правосуддя.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.