Що значить для них не достатньо підстав? – колишній член ВРП Бойко прокоментував відмову ОГП відкривати провадження щодо тиску на суддю Гетманцевим

Офіс генерального прокурора зобовʼязаний вносити відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою судді про тиск на нього та втручання у його діяльність.

Про це заявив колишній член Вищої ради правосуддя Андрій Бойко, повідомляє УНН.

“Коли є звернення судді – вони зобов’язані хоча би внести відомості в реєстр досудового розслідування і розпочати досудове розслідування всіх обставин, які пов’язані з впливом на суддю, тобто втручанням у здійснення правосуддя. Що значить для них не достатньо підстав? Я не знаю характеру справи, звернення судді, але якщо таке звернення є – то напевно був хтось, хто на нього впливав. І цього вже достатньо, якщо є факт впливу на суддю з метою здійснення правосуддя”, – прокоментував Бойко.

За його словами, якщо Офіс генпрокурора зайняв таку позицію і відмовився відкривати кримінальне провадження, то за таких обставин має бути дуже активна позиція Вищої ради правосуддя.

“ВРП мала б захистити інтереси судді, оскільки ідеться про суддівську незалежність. І власне відповідно до закону саме ВРП повинна вжити всіх заходів, аби гарантувати суддівську недоторканість і незалежність”, – зазначив Андрій Бойко.

Нагадаємо, що раніше голова податкового комітету Ради Данило Гетманцев опублікував у Telegram-каналі кілька дописів, у яких, закликав громадськість до тиску на суд та відверто критикував рішення суддів. Суддя Шевченківського районного суду Києва Віталій Циктіч звернувся до Вищої ради правосуддя і Офісу генерального прокурора із заявою про тиск з боку Гетманцева і намагання нардепа впливати на рішення суду і втручатись у його діяльність. Після того Гетманцев опублікував ще один допис, у якому розкритикував рішення колегії суддів Дніпропетровського окружного адміністративного суду.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.