Щодо Мангера, що він замовив Гандзюк, доказів немає. Його почали судити не з матеріалів справи, а від ЗМІ: адвокат Ільченко

Київський апеляційний суд продовжив розгляд апеляції колишнього голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера та помічника депутата Олексія Левіна, яких минулого року засудили за організацію нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк.

Про це повідомляє Суспільне.

На засіданні розглядали апеляційні скарги сторін захисту Мангера та Левіна.

Через відеозв’язок свій виступ почав Дмитро Ільченко — адвокат колишнього очільника Херсонської облради Владислава Мангера. Мангер, за вироком суду, є замовником убивства Катерини Гандзюк. Захисник просив, аби суд повторно допитав свідків у цій справі.

“У 2018-му скоїли злочин учасники АТО. Щодо Мангера, що він замовив Гандзюк, доказів немає. Його почали судити не з матеріалів справи, а від ЗМІ. Сторони посилаються на повідомлення медіа”, — заявив Ільченко.

Він стверджує, що упродовж розгляду справи покази свідків змінювались:

“Свідок Павловський писав з СІЗО, що його били, тримали в холодній камері, щоб він дав покази проти Мангера. Це він і зробив на засіданні, коли слухали свідків”, — зазначає адвокат. Тому він наполягає на повторному допиті.

“Сторона потерпілих постійно говорить, що Мангер облив Гандзюк (кислотою — ред.), вона йому заважала рубати ліс. У матеріалах справи є те, що Гандзюк написала про нього 5 повідомлень в соцмережах. А доводів і мотивів, чому (Мангер — ред.) замовив Гандзюк, немає”, — зазначив Дмитро Ільченко.

Крім того, адвокат Мангера у своїй скарзі просить апеляційний суд скасувати вирок щодо свого клієнта і закрити провадження проти нього.

Наступне судове засідання відбудеться в середині травня.

Нагадаємо, за вироком попередньої судової інстанції, Владислава Мангера і Олексія Левіна визнали винними в замовленні та організації нападу на херсонську активістку Катю Гандзюк. Обом присудили по 10 років в’язниці. Рішення стане чинним тільки після того, як вирок розглянуть в апеляційній інстанції. Загалом захист обвинувачених подав 6 апеляційних скарг. Їх почали розглядати в лютому 2024 року.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.