Кожен військовозобов’язаний повинен мати військовий квиток та показувати його на вимогу осіб, які уповноважені перевіряти; у квитку має бути штрих-код; людина має стояти на військовому обліку та уточнити свої дані. І, якщо має право на відстрочку від мобілізації, має надати державі документи, які підтверджують це.
Про це розповів адвокат Ярослав Жукровський в ефірі Українського радіо, повідомляє Суспільне.
Він нагадав, що після 18 травня, коли набув чинності Закон про мобілізацію суттєво звузилися підстави для надання відстрочок від мобілізації.
“Про підстави всі багато знають, це обговорюється. Але хочеться акцентувати на такому прикладі: військовозобов’язаний має право на відстрочку, якщо його теща має інвалідність І чи ІІ групи. На практиці, якщо теща мала троє-четверо зятів, то кожному було добре. Цю підставу звузили: треба довести, що в тещі немає дітей, що вона потребує постійного стороннього догляду, мають бути акти, які встановлюють необхідність такого догляду. Звичайно, що для багатьох це стало неприємним сюрпризом”, — говорить адвокат.
За його словами, ці зміни були очікувані, але запізнілими. На його думку, їх треба було запроваджувати ще у 2022 році.
“На сьогодні маємо нову чинну редакцію закону. Маємо обов’язок ТЦК створити комісії з розгляду питань щодо відстрочок. Подекуди вони ще не створені, що є порушенням норм законодавства. Маємо велику кількість військовозобов’язаних, які хочуть підтвердити своє право не бути мобілізованими”, — зазначає Ярослав Жукровський.
Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.