Сімейні спори дуже чутливі, вони стосуються не тільки чоловіка й дружини, але й насамперед дітей: суддя ВС Ступак

Про це суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду Ольга Ступак сказала на круглому столі «Режим окремого проживання: крок до розірвання шлюбу чи можливість зберегти подружні відносини», що відбувся 8 листопада 2021 року. Захід організовано Національною асоціацією адвокатів України за ініціативою Комітету з сімейного права НААУ спільно з Центром сімейного права ВША НААУ.

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

Стаття 119 СК України дає можливість подружжю або одному з них звернутися до суду для встановлення окремого проживання без розірвання шлюбу в разі неможливості чи небажання дружини і (або) чоловіка проживати спільно. Учасники заходу зазначили, що ця стаття незаслужено лишається не дуже популярною.

Серед причин цього Ольга Ступак бачить, зокрема, відсутність відповідної правової культури громадян, які звикли до крайнощів: або шлюб, або ж його розірвання. Натомість вони не готові до проміжних форм вирішення конфлікту між подружжям. Доповідачка акцентувала, що сімейні спори дуже чутливі, вони стосуються не тільки чоловіка й дружини, але й насамперед дітей. Тож, на її переконання, такі спори мають вирішуватися передусім за допомогою медіатора чи інституту вирішення спору за участю судді. Суддя сказала про доцільність запровадження обов’язкового досудового врегулювання спорів щодо дітей та розірвання шлюбу.