Спеціалізація судів і суддів вже давно довела свою ефективність і сприяє підвищенню якості судового захисту: суддя Львов

Американська торговельна палата в Україні (АСС) спільно з Торговельною палатою США провели панельну дискусію «Виступаючи за верховенство права в Україні. Час діяти» за участю представників органів державної влади України, бізнес-спільноти та неурядових організацій.

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

У ході виступу заступник Голови ВС, голова КГС ВС Богдан Львов зауважив, що Україна послідовно впроваджує судову реформу щонайменше вже 30 років і тривале перебування в такому перманентному стані вже навіть заважає самій реформі. Тому такі процеси великих змін мають бути обмежені в часі і цей час має якомога швидше сплинути з найбільшою ефективністю.

Хоча вже й зроблені певні важливі кроки, подібних яким немає у світі, зокрема повне кваліфікаційне оцінювання всіх суддів, безпрецедентне формування нового Верховного Суду та створення Вищого антикорупційного суду України.

Щодо очікуваного запуску Вищого ІР-суду, то очільник КГС ВС подякував Американській торговельній палаті в Україні за послідовну підтримку в цьому питанні, оскільки, на його думку, спеціалізація судів і суддів вже давно довела свою ефективність і сприяє підвищенню якості судового захисту.

Наразі відбувається реформа органів, які відповідають за наповнення судової влади кадрами та їх відповідальність (ВККСУ і ВРП), що безпосередньо буде впливати на стабільність судових рішень та підвищення їх якості.