Спеціалізована антикорупційна прокуратура та USAID підписали спільний Меморандум про взаєморозуміння

5 липня 2023 року керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександр Клименко та виконувач обов’язки Генерального інспектора Ніколь Л. Ангарелла підписали Меморандум про взаєморозуміння між Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою та Офісом Генерального інспектора Агентства США з міжнародного розвитку – USAID.

Про це повідомляє САП.

Підписання цього Меморандуму зумовлене необхідністю швидкої та всебічної взаємодії між міжнародними юрисдикціями в питаннях проведення спільних розслідувань, які стосуються зловживань, що можуть впливати на зовнішню допомогу США, яка надається Україні та українському народу.

«Для нас важливо зберегти довіру Сполучених Штатів Америки до України. Тому ми постійно підвищуємо ефективність нашої роботи та, підписуючи цей Меморандум, обʼєднуємо зусилля з USAID у протидії зловживанням із коштами, що надаються партнерами для підтримки і відбудови України. САП забезпечить найвищий пріоритет справ цієї категорії для всіх антикорупційних органів України», – підкреслив очільник САП Олександр Клименко.

У свою чергу Н. Ангарелла зауважила, що незалежний і комплексний нагляд за допомогою USAID Україні є головним пріоритетом офісу. «Офіційні відносини, які ми встановили з українськими інституціями, розширюють нашу здатність розслідувати звинувачення в корупції, що стосуються коштів USAID. Ми притягнемо до відповідальності тих, хто організовує схеми з обману USAID, американських платників податків і українського народу», наголосила виконувач обов’язків голови Офісу генерального інспектора USAID (USAID OIG).

Олександр Клименко подякував за підтримку Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та висловив сподівання, що спільна робота в боротьбі з корупцією стане на заваді незаконній діяльності та забезпечить неухильне дотримання вимог Закону для пришвидшення Перемоги України.