Спори про стягнення аліментів, збільшення їх розміру віднесені до малозначних нормою закону, водночас про зменшення аліментів – не є автоматично малозначними: суддя Сакара

Суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду к. ю. н., доцент Наталія Сакара взяла участь у лекції «Касаційні фільтри: забезпечення сталості та єдності судової практики у справах спрощеного позовного провадження».

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

Лекторка розповіла про поняття «малозначна справа», оскільки такі справи розглядаються в порядку спрощеного позовного провадження. Вони поділяються на дві категорії. Перша – справи, що є малозначними в силу закону та не залежать від розсуду суду.

Наталія Сакара звернула увагу, що такі справи розглядаються в порядку спрощеного провадження незалежно від бажання сторін і без постановлення ухвали судом про визнання справи малозначною.

Наприклад, подаються касаційні скарги про стягнення аліментів у сумі понад 100 розмірів прожиткового мінімуму. Однак, пояснила лекторка, в таких ситуаціях ціна позову не має значення, а визначальною є саме категорія справи. Спори про стягнення аліментів, збільшення їх розміру віднесені до малозначних нормою закону.

Водночас Наталія Сакара додала, що вимоги позовів про зменшення аліментів – не на користь дитини, тому прямої вказівки в законі про їх малозначність немає, і вони не є автоматично малозначними.