Судитимуть шістьох співробітників Київського слідчого ізолятору через вибух у Шевченківському райсуді Києва: слідство завершено

Прокурори Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону скерували до суду обвинувальні акти стосовно шести співробітників ДУ «Київський слідчий ізолятор».

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

Трьом обвинуваченим інкриміновано службову недбалість, що спричинила тяжкі наслідки за ч. 2 ст. 367 КК України, ще трьом – службове підроблення за ч. 1 ст. 366 КК України.

Розслідуванням встановлено, що через службову недбалість співробітників слідчого ізолятора та конвойної служби 5 липня 2023 року арештант виніс із ДУ «Київський слідчий ізолятор» та проніс саморобні вибухові пристрої до Шевченківського районного суду. У подальшому в приміщенні суду він привів їх у дію. Це призвело до його загибелі, поранення співробітників поліції та пошкодження приміщення і майна суду.

Встановлено, що співробітники ДУ «Київський слідчий ізолятор» передали арештанта конвойній службі Нацгвардії без жодного обшуку речей. Працівники конвойної служби теж не провели особистий обшук та не перевірили його речі перед тим, як доставити до суду. 

Крім того, троє працівників слідчого ізолятора протягом тривалого часу підробляли обов’язкові акти обшуків камерних приміщень, хоча фактично перевірки не проводили. Таким чином утримувані мали можливість користуватися забороненими речами та предметами.

У ході розслідування під час обшуків у камері, де утримувався обвинувачений вилучено гліцерин, каніфоль, електричні проводи та інші хімічні речовини. Частина з них, згідно висновку експертизи, входила до складу саморобних вибухових пристроїв, які здетонували у суді.

Нагадаємо, у грудні 2023 року суд визнав винними двох військовослужбовців Національної гвардії України у порушенні статутних правил вартової служби чи патрулювання за ч. 3 ст.418 КК України.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчими ГСУ ДБР.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.