У Львові викрито групу поліцейських: фальсифікація кримінальних проваджень та збут наркотиків

За процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури чинних та колишніх працівників поліції Львівського райуправління ГУ Нацполіції у Львівській області викрито на незаконному зберіганні, перевезенні, збуті наркотичних засобів і психотропних речовин, службовому підробленні, одержанні неправомірної вигоди та притягненні завідомо невинного до кримінальної відповідальності (ч.ч.1, 2, 3 ст.307, ч.1 ст.366, ч.3 ст.368, ч.1 ст.14, ч.2 ст.28, ч.2 ст.372 КК України).

Про це повідомляє прес-служба Офісу Генерального прокурора.

За даними слідства, заступник начальника відділу кримінальної поліції разом з працівниками підрозділу та спільно з колишнім правоохоронцем налагодили механізм систематичного незаконного зберігання, перевезення з метою збуту та збуту особливо небезпечних наркотичних засобів та психотропних речовин серед наркозалежних жителів Львова.

Крім цього, для покращення своїх показників роботи правоохоронці фальсифікували кримінальні провадження та штучно створювали докази обвинувачення для притягнення завідомо невинних до кримінальної відповідальності.

Зокрема, вони підкуповували потенційних фігурантів, надаючи їм наркотичні засоби за визнання ними вини у нібито вчиненні кримінальних правопорушень.

За місцем роботи та проживання поліцейських проведено обшуки. Наразі вже повідомлено про підозру чотирьом правоохоронцям, один з яких колишній, двох оголошено у розшук. Досудове розслідування триває, вирішуються питання щодо повідомлення затриманим про підозру, відсторонення їх від посад та обрання запобіжних заходів. Встановлюються інші особи, причетні до такої протиправної діяльності.

Заходи з викриття проводилися прокуратурою спільно зі слідчими територіального управління ДБР, розташованого у м. Львові, за оперативного супроводу Управління СБУ у Львівській області та Львівського Управління Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції України.