У Малюськи викликають негативні емоції ті адвокати, які роздають поради і шкодять процесу мобілізації

Наприкінці серпня 2024 року може буде рівно п’ять років як міністр юстиції Денис Малюська завідує в Україні міжнародними судами, пенітенціарною системою, держреєстрами, реєстраційною, виконавчою службою та іншими питаннями юстиції.

В інтерв’ю ВВС Україна він відповів на питання як він ставиться до порад адвокатів щодо питань мобілізації в нашій країні, та власне до таких адвокатів в цілому.

“Приблизно так само, як до тих самих адвокатів, які роздають поради, як уникати штрафів за порушення правил дорожнього руху. Це теж, мені здається, не дуже етично, це теж не робота, власне, з клієнтами, а на публіку.

Але, з іншого боку – ми в принципі, демократична держава. Те, що щось не є етичним, не означає, що це є незаконним і тим більше караним. Тому вони цим і займаються”, – прокоментував Малюська.

Також він додав, що ті адвокати, які знаходять “дірки” – це добре, але з етичної точки зору під час війни це заважає процесу мобілізації.

“Це шкодить і це не є чимось, що викликає позитивні емоції у мене точно. Але знову ж таки, мені здається, що ми як демократичне суспільство маємо це уважно вивчати і реагувати законним механізмом.

Якщо адвокати знайшли якусь “дірку” – добре, що ми про це теж можемо публічно дізнатись, швидко і оперативно зреагувати, змінивши чи законодавство, чи практики його застосування. Тому тут питання – як грамотно на це реагувати. Хоча з точки зору етики і моралі під час війни, мені здається, безумовно, це негативна історія”, – заявив Малюська.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.