У ст. 8-й Римського статуту МКС міститься 50 складів воєнних злочинів, які в нашому КК охоплюються фактично однією фразою “інші порушення законів та звичаїв війни”: суддя ВС Мазур

У статті 8-й Римського статуту Міжнародного кримінального суду міститься 50 складів воєнних злочинів, які в нашому Кримінальному кодексі охоплюються фактично однією фразою «інші порушення законів та звичаїв війни».

Про це зазначив суддя Верховного Суду Микола Мазур, повідомляє Укрінформ.

«У статті 8-й Римського статуту Міжнародного кримінального суду міститься 50 складів воєнних злочинів, які в нашому Кримінальному кодексі охоплюються фактично однією фразою «інші порушення законів та звичаїв війни». Тобто, аби притягнути людину до відповідальності, нам треба розбиратися в усіх тонкощах законодавства», – сказав суддя.

За його словами, найкращим виходом тут би було внесення відповідних змін до закону.

«Хоча це не обов’язково. Ми можемо подолати і цей виклик шляхом судового тлумачення, але недолік цього підходу полягає в тому, що поки буде формуватися практика, можливі помилки. Краще їм запобігти, просто відредагувавши норми», – вважає Мазур.

Нагальність таких змін він пояснив тим, що на українські суди очікує дуже багато справ, у яких розглядаються воєнні злочини.

«Коли у 90-х роках створювалися різні кримінальні трибунали, і завершилася ця історія створенням Міжнародного кримінального суду, ідея якого полягала у тому, щоб мати універсальну юрисдикцію щодо різних країн, тоді складалося враження, що вони будуть розглядати ці справи, але реальність показала, що вони розглядатимуть лише найбільш резонансні справи щодо якихось вищих посадовців. Тоді як основну масу таких справ дійсно мають розглядати національні суди. Така тенденція характерна не лише для України, а й для багатьох європейських країн», – сказав Мазур.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.