Суддя касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду Наталія Сакара взяла участь в онлайн-практикумі «Юридична доктрина, практика ЄСПЛ та Верховного Суду у цивільних справах».
Про це повідомляє прес-служба Судової влади.
Постанова ОП КЦС ВС від 1 березня 2021 року у справі № 201/16014/13-ц, яку також навела Наталія Сакара, стосується процесуального правонаступництва у разі зміни власника майна, обтяженого іпотекою, на підставі договору про його відчуження. В ній зроблено висновок, що в разі вибуття заставного майна з власності іпотекодавця законодавством встановлено механізм захисту прав іпотекодержателя шляхом перенесення всіх прав та обов’язків іпотекодавця на особу, до якої перейшло право власності на майно. Отже, іпотека залишається дійсною незалежно від зміни власника майна. Доповідачка звернула увагу, що в цій справі відчуження іпотечного майна відбулося після ухвалення рішення судом першої інстанції і до набрання рішенням законної сили. Однак цей висновок слід застосовувати й у разі, якщо справа ще перебуває на розгляді суду, а позивач дізнався про перехід права власності на іпотечне майно.
Наталія Сакара навела постанови КЦС ВС і про те, що ухвала про забезпечення судових витрат не може оскаржуватись окремо від рішення суду по суті спору; суд може розглянути ухвалу про забезпечення позову до відкриття провадження у справі; щодо відсутності предмета спору як підстави для закриття провадження у справі; про те, що повторна неявка позивача в підготовче провадження не є підставою для залишення позовної заяви без розгляду, та ін.