Установлення незаконності наказу про призначення податкової перевірки свідчить про відсутність законних підстав для її проведення та необґрунтованості накладення арешту на кошти шляхом зупинення видаткових операцій на банківських рахунках

23 червня 2020 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду розглянув касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Галицькому районі м.Львова Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 7липня 2016року й ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 8грудня 2016року у справі No 813/3715/15 (провадження NoК/9901/24777/18) за позовом Державної податкової інспекції у Галицькому районі м.Львова Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Корпорація КРТ» про застосування арешту коштів на банківських рахунках.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ

Контролюючий орган звернувся до суду з позовом про накладення коштів на банківських рахунках шляхом зупинення видаткових операцій на таких рахунках.

Львівський окружний адміністративний суд постановою, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду, відмовив у задоволенні позову.

Верховний Суд касаційну скаргу залишив без задоволення, а оскаржувані рішення – без змін.

ОЦІНКА СУДУ

Ураховуючи факт оскарження наказу про проведення перевірки, спір про право в контексті Кодексу адміністративного судочинства України наявний, якщо предметом спору є правовідносини, існування яких є передумовою виникнення підстав для застосування спеціальних заходів. Йдеться про випадки, коли платник податків висловлює незгоду з рішенням контролюючого органу, що спричинило виникнення обставин для звернення з відповідними вимогами.

Установлення судовим рішенням незаконності наказу податкового органу про призначення перевірки платника податків свідчить про відсутність законних підстав для її проведення.

Детальніше з текстом постанови Верховного Суду від 23 червня 2020 року у справі No 813/3715/15 можна ознайомитися за посиланням – https://reyestr.court.gov.ua/Review/90073388.