В Гаазі розпочав свою роботу Міжнародний центр з переслідування за злочин агресії проти України – ICPA

В урочистому відкритті взяли участь Генпрокурор Андрій Костін, Президент Євроюсту Ладіслав Хамран, комісар ЄС з питань юстиції Дідьє Рейндерс, Прокурор МКС Карім Хан, помічник Генпрокурора США Кеннет А. Політе та міністр юстиції Нідерландів Ділан Есільгоз-Зегеріус, а також генпрокурори країн-членів Спільної слідчої групи (JIT) – Латвії Юріс Стуканс, Литви Ніда Ґрунскене, Румунії Алекс Флорін Флорента.

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

“Це початок кінця безкарності за злочин агресії. Від сьогодні в Гаазі працюватимуть українські прокурори. Представники JIT з Литви, Латвії, Естонії, Польщі та Румунії разом з ними долучаться до роботи ICPA на стартовому етапі. Спецпрокурор США з питань злочину агресії підтримуватиме діяльність Центру. Інші країни та інституції зможуть приєднатися протягом найближчих місяців”, – зазначив Андрій Костін.

ICPA має особливе значення для України – це чіткий сигнал, що світ об’єднаний і непохитний на шляху забезпечення відповідальності російського режиму за всі його злодіяння: злочин агресії, геноцид та воєнні злочини.

Андрій Костін зауважив, що, на жаль, в архітектурі міжнародного кримінального правосуддя існує прогалина щодо відповідальності за злочин агресії. ICPA стане одним з елементів який посилить юридичні механізми заборони агресії, доповнить та зміцнить цю архітектуру.