В Україні діє 13 мораторіїв у сфері примусового виконання рішень та 11 у процедурах банкрутства. Це фактично легітимована законом можливість для боржника не виконувати повністю або частково свої зобов’язання: суддя ВС Львов

29 липня 2021 року Директорат правосуддя та кримінальної юстиції Міністерства юстиції України презентував Моніторинговий звіт за результатами проведеного аналізу мораторіїв, що ускладнюють виконання судових рішень та застосування процедур банкрутства.

У вітальному слові взяв участь заступник Голови Верховного Суду, голова Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Богдан Львов.

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

Спікер зазначив, що невиконання судових рішень роками було проблемою лише судів і частини Міністерства юстиції України, яка представляє інтереси держави у Європейському суді з прав людини. Ця проблема полягає в тому, що судове рішення, яке не виконується, не лише нікому не потрібне, а й дискредитує як суди, так і державу в цілому.

Нині в Україні діє 13 мораторіїв у сфері примусового виконання рішень та 11 у процедурах банкрутства. Це фактично легітимована законом можливість для боржника не виконувати повністю або частково свої зобов’язання. На думку доповідача, той, хто перебуває під мораторієм, певною мірою є в комфортних умовах, адже результат уже прогнозований. «Такий важливий інструмент спокушає державу застосовувати його для досягнення швидкого результату. Проте він має використовуватися лише як хірургічний скальпель, а не ковальський молот. Та якщо колись і доведеться його застосувати, то лише за цільовим призначенням і на дуже обмежений час, щоб не руйнувати економічні відносини в державі», – переконаний Богдан Львов.