29 липня 2021 року Директорат правосуддя та кримінальної юстиції Міністерства юстиції України презентував Моніторинговий звіт за результатами проведеного аналізу мораторіїв, що ускладнюють виконання судових рішень та застосування процедур банкрутства.
У вітальному слові взяв участь заступник Голови Верховного Суду, голова Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Богдан Львов.
Про це повідомляє прес-служба Судової влади.
Спікер зазначив, що невиконання судових рішень роками було проблемою лише судів і частини Міністерства юстиції України, яка представляє інтереси держави у Європейському суді з прав людини. Ця проблема полягає в тому, що судове рішення, яке не виконується, не лише нікому не потрібне, а й дискредитує як суди, так і державу в цілому.
Нині в Україні діє 13 мораторіїв у сфері примусового виконання рішень та 11 у процедурах банкрутства. Це фактично легітимована законом можливість для боржника не виконувати повністю або частково свої зобов’язання. На думку доповідача, той, хто перебуває під мораторієм, певною мірою є в комфортних умовах, адже результат уже прогнозований. «Такий важливий інструмент спокушає державу застосовувати його для досягнення швидкого результату. Проте він має використовуватися лише як хірургічний скальпель, а не ковальський молот. Та якщо колись і доведеться його застосувати, то лише за цільовим призначенням і на дуже обмежений час, щоб не руйнувати економічні відносини в державі», – переконаний Богдан Львов.