ВАКС скасував арешт корпоративних прав 21 оператора газорозподільчих систем, а Печерський райсуд Києва їх повторно заарештував

Власники газорозподільчих систем оскаржили рішення щодо арешту активів у судовому порядку.

Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.

Нагадаємо, у травні 2022 року слідчий суддя Печерського суду Києва передав в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів арештовані приватні корпоративні права на 26 обласних та міських операторів газорозподільчих систем.

Розпорядженням КМУ ці активи було передано в управління Акціонерного товариства «Державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогаз».

Проте, власники газорозподільчих систем оскаржили це рішення у судовому порядку. Тож за їх позовом Вищий антикорупційний суд 25 червня 2024 року скасував арешт корпоративних прав 21 оператора газорозподільчих систем. А вже 27 червня органом досудового розслідування забезпечено подання до Печерського районного суду м. Києва клопотання за підписом прокурора Офісу генерального прокурора щодо арешту цих корпоративних прав.

Наступного дня отримано ухвалу слідчого судді щодо нового арешту операторів цих газорозподільчих систем. Для виконання рішення суду ухвалу відправили у депозитарну установу, в якій знаходяться цінні папери – акції цих комерційних структур.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.