Варіант законопроекту, направленого на підпис Президенту не був предметом аналізу НААУ: заява щодо публікації ВРП

29 липня 2021 року на сайті Вищої ради правосуддя опубліковано публікацію під заголовком «Національна асоціація адвокатів України попереджає про загрозу блокування роботи ВРП». Публікація містить посилання на лист НААУ від 1.04. 2021 стосовно законопроекту про внесення змін до деяких законів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя (реєстраційний номер №5068). Цей лист був скерований до Комітету Верховної Ради з питань правової політики, а також направлений до відома на адресу ВРП.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Звертаємо увагу, що наразі законопроект №5068 прийнято Верховною Радою та направлено на підпис Президентові України. В ході розгляду цього законопроекту у парламенті до його тексту були запропоновані кількасот поправок; в результаті голосування були внесені численні поправки і зміни, які уточнювали та змінювали його положення.

Відтак, остаточний варіант законопроекту, направленого на підпис Главі держави, не був предметом аналізу Національної асоціації адвокатів України. Наразі НААУ аналізує нові положення і готує експертний висновок до цього документу, який відображатиме позицію адвокатури України.

Оприлюднення листа НААУ від 1.04. 2021 року для висвітлення думки НААУ щодо законопроекту №5068 на сьогоднішній день не є актуальним.