ВC має бути тим форпостом, який відсікав би незаконні рішення і ту незаконну практику, яка створюється ВАКС: адвокат Готін

Голови Комітетів НААУ, керівники вищих органів адвокатського самоврядування обговорили ризики публічних оцінок про незаконність скасування рішень Вищого антикорупційного суду в касаційній інстанції.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Приводом для дискусії став резонансний випадок скасування ККС ВС ухвали  Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду на вирок Вищого антикорупційного суду України від 19.02.2021 у справі № 711/3111/19, яким особу було засуджено до двох років позбавлення волі за скоєння передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК кримінального правопорушення.

Несподівано, ця правова позиція касаційної інстанції, яка повністю відповідає практиці ВС у подібних справах, викликала агресивну публічну атаку з боку так званих активістів та грантових організацій з метою дискредитації суддів Верховного Суду та підриву принципів незалежного і неупередженого правосуддя. При цьому з боку критиків пропонується запровадити на рівні закону запобіжник скасуванню  Верховним Судом рішень ВАКС.  

«Цей круглий стіл потрібен для того, щоб кожен міг висловити свою позицію, як нам на це реагувати і що робити для того, щоб Верховний суд був тим форпостом, який відсікав би незаконні рішення і ту незаконну практику, яка створюється Вищим антикорупційним судом. Цей тренд є, і він дуже небезпечний», – наголосив Голова Комітету з питань антикорупційної політики та комплаєнсу НААУ Олександр Готін.