Величезні кошти розкрадаються в системі установ для інвалідів “Інваспорт”, яку курує Сушкевич: адвокат Вознюк

Аналіз роботи системи установ фізкультури і спорту для осіб з інвалідністю “Інваспорт” свідчить, що в її рамках розкрадаються величезні суми державних коштів, тільки в 2020 році “Інваспорт” “освоїв” 351 млн гривень з держбюджету, не заплативши при цьому ні єдиного податку.

Олександр Вознюк, адвокат повідомив УН.

Він розповів, що в проекті держбюджету на 2021 за програмами Міністерства молоді і спорту передбачено близько 2,5 млрд гривень на підготовку збірних до Паралімпійських і Дефлімпійських ігор, 1,36 млрд гривень – на розвиток спорту серед осіб з інвалідністю та їх фізкультурно-спортивну реабілітацію і ще близько 66 млн – на підтримку профільних громадських об’єднань.

Але в 2020 році жоден спортсмен не брав участі в підготовці бюджетного напрямку, який стосується Паралімпійських та Дефлімпійських ігор. Більш того, самі спортсмени з подивом дізнаються, які на них виділяють гроші на папері. “Але, на жаль, зараз не хочуть говорити про це відкрито”, – розповів адвокат.

За його словами, головний бенефіціар цієї непрозорої схеми фінансування – “Інваспорт” та пов’язані громадські об’єднання, які цю структуру заснували.

Система фізкультури і спорту осіб з інвалідністю “Інваспорт” розроблена главою Паралімпійського комітету України Валерієм Сушкевичем, система закладів “Інваспорт” тісно пов’язана з Паралімпійських комітетом України.