Верховний суд погодився з СБУ і розглядатиме справу щодо оскарження Указу Президента про застосування санкцій в закритому судовому засіданні

5 липня 2021 року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду продовжив розгляд справи № 9901/74/21 за позовною заявою Оксани Марченко, у якій оскаржено Указ Президента України від 19 лютого 2021 року № 64/2021 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 19 лютого 2021 року “Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”» у частині введення в дію цього рішення РНБО України, а саме п. 5 додатка 1, відповідно до якого застосовано санкції до позивачки.

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

Під час судового засідання Суд заслухав клопотання третьої особи – Служби безпеки України, яка просила розглядати справу в закритому судовому режимі з повним фіксуванням його перебігу за допомогою відео- та (або) звукозаписувального технічного засобу із додержанням вимог законодавства України у сфері охорони державної таємниці. Клопотання обґрунтовано тим, що деякі документи (що підтверджують наявність правових підстав для застосування до позивача санкцій), надані СБУ, містять інформацію, яка становить державну таємницю.

Верховний Суд частково задовольнив це клопотання: вирішив розглядати справу в закритому судовому засіданні в частині дослідження доказів, які містять державну таємницю, у задоволенні іншої частини – відмовити.

Суд перейшов до слухання справи по суті, заслухавши пояснення позивача.

У судовому засіданні оголошено перерву. Розгляд справи буде продовжено 2 серпня 2021 року о 10:30.