ВРП звільнила суддю Богуславського райсуду Київської області Кіхтенка за вчинення істотного дисциплінарного проступку

Вища рада правосуддя ухвалила рішення про звільнення судді Богуславського районного суду Київської області Кіхтенка Сергія Олександровича на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України.

Про це повідомляє ВРП.

Реалізація зазначеної процедури здійснювалася на підставі подання Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя про звільнення судді з посади у зв’язку із вчиненням істотного дисциплінарного проступку, грубого чи систематичного нехтування обов’язками, що є несумісним зі статусом судді або виявило його невідповідність займаній посаді (частина восьма статті 109 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»).

Нагадаємо, що до Вищої ради правосуддя 11 жовтня 2021 року та 30 червня 2023 року надійшли дисциплінарні скарги голови Богуславського районного суду Київської області Тітова М.Б. стосовно судді Богуславського районного суду Київської області Кіхтенка С.О.

Автор дисциплінарних скарг зазначає, що «суддя Кіхтенко С.О. протягом останніх 2,5 року роботи в Богуславському районному суді Київської області систематично та грубо порушує правила внутрішнього трудового розпорядку, оскільки без поважних причин не приходить на роботу, що призвело до зриву великої кількості судових засідань та безпідставного затягування розгляду справ різних категорій.

Кіхтенко С.О. не дотримується трудового розпорядку та режиму роботи суду, може перебувати на робочому місці на власний розсуд, без попередження будь-кого про причини своєї відсутності та місце свого знаходження. Як наслідок, такі обставини щоденно негативно впливають на організацію роботи канцелярії суду щодо реєстрації справ про адміністративні правопорушення, які підлягають розгляду протягом доби та щодо яких складено відповідні графіки чергування суддів, у подальшому – на можливість розгляду цих справ іншими суддями в розумні строки, оскільки судді зайняті розглядом справ, що перебувають у них у провадженні згідно зі списком справ, призначених до розгляду».

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.