ВРУ скасувала знижену 14% ставку ПДВ на операції з постачання сільськогосподарської продукції, повернувши колишні 20%

Законом, зокрема, відновлюється ставка ПДВ 20% при оподаткуванні операцій з постачання та ввезення в Україну: великої рогатої худоби, свиней, овець, цільного молока, жита, вівса, насіння льону, насіння і плодів олійних культур, а також цукрових буряків.

За прийняття законопроекту “Про внесення змін до Податкового кодексу про ставку податку на додану вартість при оподаткуванні операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції” за основу і в цілому проголосували 309 народних депутатів.

При цьому 14%-ва ставка ПДВ залишається при операціях з постачання пшениці та меслина, ячменю, кукурудзи, соєвих бобів, насіння ріпаку і соняшнику, які є найбільш експортно орієнтованими та найчастіше фігурують в податкових “скрутках”. Боротися з цими схемами й була покликана знижена ставка, щоб несумлінним експортерам, які експортують зерно і разом з ним інші товари, було б невигідно вимагати від держави відшкодування ПДВ за поставки зерна.

У пояснювальній записці зазначається, що закон спрямований на усунення ризиків підвищення цін на продукти харчування та сприятиме стабільності цінової ситуації на товарних ринках. Також документ націлений на створення рівних і справедливих умов оподаткування ПДВ для сільгоспвиробників і підприємств переробної галузі.