Вищий антикорупційний суд позбавив адвоката права займатися адвокатською діяльністю строком на 2 роки

Колегія суддів Вищого антикорупційного суду затвердила угоду про визнання винуватості, укладену між прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та адвокатом, який виступав пособником в отриманні неправомірної вигоди суддею одного із міськрайонних судів України. 

Про це повідомляє ВАКС.

Неправомірна вигода в розмірі однієї тисячі доларів спрямовувалась судді за закриття справи про адміністративне правопорушення, яка перебувала в провадженні цього судді, та не позбавлення особи права керування транспортним засобом. Свої послуги адвокат оцінив у двісті доларів. 

Адвоката визнано винуватим за ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 368 КК України та призначено йому узгоджене сторонами покарання у виді 5 років позбавлення волі, зі звільненням від його відбування з іспитовим строком 3 роки. Також обвинуваченого позбавлено права займатися адвокатською діяльністю строком на 2 роки. Про ухвалення вироку за корупційний злочин проінформовано раду адвокатів, членом якої є обвинувачений. 

Колегія суддів врахувала, що обвинувачений є пенсіонером, інвалідом та ветераном війни – учасником бойових дій. Під час проведення досудового розслідування він повністю визнав свою вину, розкаявся, співпрацював зі слідством та був ініціатором перерахування застави в майже 200 тисяч гривень на потреби Збройних сил України. 

Вирок набере законної сили через 30 днів, якщо його не буде оскаржено до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду. Після набрання вироком законної сили кошти, внесені як застава у розмірі майже 200 тисяч грн, надійдуть на спеціальний рахунок на підтримку ЗСУ.