Захист Червінського вимагає доступ до матеріалів слідства, а прокурор просить про закритий розгляд: відбулось підготовче судове засідання

Під час підготовчого судового засідання над розвідником Романом Червінським у місті Кропивницькому 14 червня захист вимагав документів і свідчень у справі, прокурор клопотав про закрите засідання. Після чотирьох годин судового розгляду Ігор Гершкул оголосив перерву до 20 червня.

Про це повідомляє Суспільне.

Перед тим, як суд ухвалюватиме рішення про розгляд обвинувального акту, прокурор Віктор Кобець подав клопотання про закритий розгляд справи: “Щодо можливості проведення засідання у відкритому судовому засіданні вважаю, що такий розгляд неможливий, обґрунтування прошу долучити та врахувати при ухваленні рішення”.

Підстав розглядати справу Червінського у закритому судовому засіданні немає, вважає адвокат Андрій Йосипов. “Коли ми будемо слухати чи досліджувати докази, які мають гриф “таємно”, виключно в цій частині судове засідання може бути закритим. Це лише один том з 14″.

Адвокат Андрій Йосипов просив суд домогтися для розгляду низку документів. Зокрема, з військових частин, головного управління розвідки й служби безпеки, а також копії експертиз, проведених під час досудового слідства і покази свідків. Два десятки клопотань читав понад три години.

“Подаємо ці клопотання, які допоможуть не лише нам, як захисникам, підготуватись до судового засідання, але і переконати суд, що частина матеріалів кримінального провадження знищується, частина ховається, частина фальсифікується”.

Справу проти себе Роман Червінський вважає сфальсифікованою. Говорить, на прокурорів і суддів здійснюють тиск на рівні вищого керівництва. Доказів звинувачення не має.

“Це абсурд в цьому судовому засіданні, просто 95-й квартал. Це сценарій, написаний в офісі президента. Яка мета? Це помста. Прокурор пише маразм в обвинувальному акті: забрати російський літак – це злочинний умисел. Суддя вже рік тримає мене в суді. Я у Кропивницькому спілкувався з хлопцями – тут було піймано чотири шпигуни, які працювали на Росію. І суддя Квітка одного з них відпустив. Тобто, це суд, який відпускає російських агентів, а тих, хто воює з Росією, тримає тут”.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.