Запроваджено уніфікований підхід до видачі доручень та призначення адвокатів для надання безоплатної вторинної правової допомоги

Пілотний проєкт щодо централізованого прийняття повідомлень про затримання, опрацювання постанов/ухвал про залучення захисника для здійснення захисту за призначенням або проведення окремої процесуальної дії та призначення адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу затриманим, підозрюваним, обвинуваченим, поширений на всю Україну.

Про це повідомляє Міністерство юстиції України.

В умовах воєнного стану такі зміни в організації роботи чергових частин регіональних центрів з надання БВПД вкрай необхідні для забезпечення раннього доступу до правової допомоги у разі затримання особи чи її адміністративного арешту.

З 1 листопада 2022 року регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Тернопільській та Чернівецькій областях прийматимуть та оброблятимуть усі повідомлення про затримання, які надходитимуть від суб’єктів подання інформації з усієї території України, а також опрацьовуватимуть постанови/ухвали про залучення захисника відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням або проведення окремої процесуальної дії та видання на їх підставі адвокатам доручень для надання БВПД.

Так, з 1 листопада 2022 року Регіональний центр у Тернопільській області опрацьовуватиме постанови/ухвали, які надходять від суб’єктів їх винесення у Волинській, Луганській, Сумській, Харківській, Хмельницькій, Херсонській та Чернігівській областях. Регіональний центр у Чернівецькій області – постанови/ухвали, які надходять від суб’єктів їх винесення у Івано-Франківській, Кіровоградській, Миколаївській, Рівненській та Черкаській областях.

З 20 листопада 2022 року Регіональним центром у Тернопільській області опрацьовуватимуться постанови/ухвали, які надходять від суб’єктів їх винесення у Вінницькій, Житомирській та Полтавській областях. Регіональним центром у Чернівецькій області – постанови/ухвали, які надходять від суб’єктів їх винесення у Закарпатській, Київській та Львівській областях.

З 10 грудня 2022 року постанови/ухвали, які надходять від суб’єктів їх винесення у Дніпропетровській області та місті Києві, опрацьовуватиме Регіональний центр у Тернопільській області. Постанови/ухвали від суб’єктів їх винесення у Донецькій, Запорізькій та Одеській областях – Регіональний центр у Чернівецькій області.

Що ще робитимуть працівники відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги регіональних центрів у Тернопільській та Чернівецькій областях:

  • – фіксуватимуть в комплексній інформаційно-аналітичній системі забезпечення надання безоплатної правової допомоги (КІАС) усі відмови адвокатів від отримання доручень для надання БВПД;
  • – прийматимуть повідомлення адвокатів про недопуск до затриманого, відмову у фіксації інформації про дату і час прибуття адвоката, відмову затриманого від адвоката без присутності адвоката, відсутність затриманого в місці для конфіденційного побачення з адвокатом тощо;
  • – передаватимуть усю інформацію щодо стану забезпечення права на захист відповідних суб’єктів, взаємодії з досудовими та судовими органами, адвокатами тощо регіональним центрам пілотних регіонів.