Заступник Костіна – Ігор Мустеца просто ігнорує норми чинного законодавства: адвокат Бугай про хід справи проти керівника Української асоціації футболу Павелка

Зміна підслідності і клопотання слідчого, який навіть не бачив справи: адвокат Бугай заявляє про нові спроби переслідування керівника Української асоціації футболу.

Про це пише Главком.

«Почнемо з того, що постанова про зміну підслідності у справі будівництва заводу з виробництва штучної трави, а це саме про неї ми зараз говоримо, очевидно, незаконна та абсолютно не обґрунтована. Де Київ, а де Львів? УАФ – у столиці, досліджувані слідством події – мали місце в Києві, і Павелко і Запісоцький – живуть і працюють не у Львові. І це я не вдаюся зараз до більш глибокого юридичного аналізу цього процесуального «кульбіту» та, прямо скажу, неадекватного рішення прокурора. 

Якщо ж слідувати нормам КПК, то підслідність у цій справі взагалі це – НАБУ, а не Нацполіція. Але заступник Костіна – Ігор Мустеца просто ігнорує в цьому аспекті норми чинного законодавства», – пояснив юрист.

За словами Бугая, завтра Шевченківський районний суд Львова тепер має розглянути клопотання новоспеченого слідчого у справі про зміну запобіжного заходу. 

«Воно мало сказати, що не обґрунтоване. Воно взагалі не відповідає вимогам закону. Слідчий, зокрема, вказує, що керівник УАФ і член виконкому УЄФА нібито зараз немає права, увага, спілкуватися з людьми, що дотичні до футболу. Керівник профільної української асоціації, член Виконкому УЄФА, якого обрали делегати з Європи, якому вони висловили свою довіру у питаннях футболу на міжнародному рівні – немає права спілкування з колегами? Тобто розумієте який рівень тут сюрреалізму? 

Скажу більше. Клопотання про зміну запобіжного фактично підроблено. Воно підписане слідчим, який фізично перебуває у Львові та взагалі не бачив матеріалів справи. Фізично не можливо вручити томи матеріалів справи іншій особі. І той хто це зробив, не мав такого права. Більше того ця особа, яку я зараз не називаю, вона була відсторонена від справи саме за неефективне розслідування. Це якщо коротко. Щоб вам просто була зрозуміла глибина порушень і незаконних дій сторони обвинувачення.

Я взагалі не знаю, який суддя, враховуючи сукупність порушень і наявність кримінальних проваджень за фактами фальсифікацій вчинених прокурорами, сьогодні готовий піти на такий злочин і задовольнити клопотання слідчого», – пояснив Бугай.