Затримано керівника АО, перевіряється причетність працівників правоохоронних органів: ч. 4 ст. 190 КК України

За процесуального керівництва прокурорів Київської міської прокуратури затримано керівника адвокатського об’єднання та його пособника при спробі шахрайським шляхом заволодіти коштами подружжя в особливо великих розмірах  (ч. 4 ст. 190 КК України).

Про це повідомляє прес-служба Офісу Генерального прокурора.

До органу досудового розслідування із заявою про спроби незаконно заволодіти їхнім майном звернулися чоловік і дружина. Невідомі їм громадяни подали численні позови до судів різних юрисдикцій про стягнення з них неіснуючих боргів, скасування права власності на належне їм майно, а також заяви про вчинення ними кримінальних правопорушень. Із жодним з позивачів подружжя знайоме не було та договорів позик не укладало.

Одразу після цього з ними зв’язався керівник одного з адвокатських об’єднань міста Києва, який раніше представляв їхні інтереси. Він повідомив, що знає про проблеми, які в них виникли.  Відрекомендувавши себе  як найкращого адвоката у спорах такої категорії, він запропонував свої послуги.

У ході досудового розслідування правоохоронці задокументували низку зустрічей подружжя з адвокатом, під час яких він запевняв їх в намірі слідчих поліції притягнути їх до кримінальної відповідальності та наявності обґрунтованих ризиків прийняття судами рішень не на їхню користь. Також він переконав клієнтів, що вирішення судових спорів та закриття кримінальних проваджень у законний спосіб займе понад 3 роки.

За даними слідства, таким чином своїми діями він створив у подружжя уявлення про фактичну неможливість владнати їхні проблеми у законний спосіб. Натомість за вирішення цих питань у Мін’юсті, органах Нацполіції та судах адвокат запропонував своїм клієнтам передати йому у власність дві квартири у центрі Києва або надати 400 тис доларів США.

Для передачі грошей він залучив посередника, а також розробив систему паролів та умовних позначень для маскування своїх протиправних дій.

У ході контролю за вчиненням злочину після отримання 400 тис доларів США правоохоронці затримали адвоката та посередника в порядку ст. 208 КПК України.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення їм про підозру та обрання запобіжних заходів.

Також перевіряється версія щодо причетності до шахрайської схеми працівників правоохоронних органів.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими територіального управління ДБР, розташованого у місті Києві.