Зеновій Холоднюк: судова система потребує поповнення кваліфікованими молодими суддями, адже навантаження на суддів просто шалене

Голова Державної судової адміністрації України у своєму ексклюзивному інтерв’ю інформаційному агентству ADVOKAT POST розповів, як працювали суди в умовах карантину, а також поділився планами ДСА України щодо покращення доступу до правосуддя для громадян України.

– Чи вплинули карантинні обмеження на процес конкурсного відбору на зайняття суддівських посад та процедуру кваліфікаційного оцінювання суддів?

– Справа в тому, що особа, яка претендує на посаду судді, має пройти навчання в Національній школі суддів України. Якщо це звичайні юристи, то вони навчаються один рік. Якщо помічники суддів – то це скорочена процедура, для них передбачено спеціальне навчання протягом трьох місяців. Після навчання всі кандидати здають тести і в разі, якщо вони склали їх успішно, вони можуть претендувати на посаду судді. Вища кваліфікаційна комісія суддів України провела свою роботу – направила до Вищої ради правосуддя рекомендації на призначення суддів, і по них уже відповідно після проведення співбесіди приймаються рішення про внесення Президенту України подання про призначення суддів судів першої інстанції. Сьогодні це більше 500 кандидатів на більше ніж 2200 вакансій. І я вважаю це гарним показником. На моє переконання, судова система потребує поповнення кваліфікованими молодими суддями, адже навантаження на суддів просто шалене. Перші укази про призначення суддів Президентом України вже підписані. Після цього судді приймають присягу. Зауважу, що це все стосується судів першої інстанції, тобто місцевих загальних, господарських та адміністративних судів.

Повне інтерв’ю Зеновія Холоднюка за посиланням: https://advokatpost.com/zenovij-kholodniuk-elektronnyj-sud-zapratsiuie-vzhe-v-chervni/