Зміни у функціонуванні е-системи закупівель, запропоновані Мінекономіки, не вирішать основних проблем, пов’язаних з корупційними ризиками: комітет НААУ

Зміни у функціонуванні електронної системи закупівель, запропоновані Міністерством економіки, не вирішать основних проблем, пов’язаних з корупційними ризиками.

Такого висновку дійшли у Комітеті НААУ з питань захисту бізнесу та інвесторів за результатами аналізу проекту постанови Кабміну «Про внесення змін до Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків». Проект регуляторного акта було оприлюднено для обговорення на сайті Міністерства економіки.

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Проектом планується розв’язати низку проблем, що виникли під час реалізації Порядку. Зокрема, пропонується вирішити питання належного функціонування електронної системи закупівель, забезпечити комплексний захист інформації та підвищити рівень злагодженості співпраці між суб’єктами.

В найгучніших корупційних скандалах так чи інакше фігурують угоди, укладені за допомогою електронних майданчиків, тому саме це питання потребує детального вивчення на предмет встановлення додаткових запобіжників, – відзначається у правовому аналізі.

Тож пропонується посилити вимоги до керівництва та засновників операторів авторизованих/попередньо авторизованих електронних майданчиків з метою забезпечення їх нульової толерантності до корупції.

Не менш важливою є кібербезпека та збереження конфіденційної інформації. Кібератаки та шкідливі програми змінюються щодня та адаптуються до існуючих систем захисту, тому акти, якими регулюється зобов’язання операторів авторизованих/попередньо авторизованих електронних майданчиків створювати архітектуру захисту, мають містити додаткові та періодичні ступені контролю такого захисту.

Правовий аналіз, який підготували заступник голови Комітету НААУ з питань захисту бізнесу та інвесторів Сергій Лисенко, голова Комітету НААУ з питань господарського права та процесу Ганна Осетинська і секретар цього комітету Дмитро Величко, скеровано до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.