Звинувачення проти адвоката Трампа Джуліані можуть призвести до позбавлення його права на адвокатську діяльність

Управління округу Колумбія, яке проводять моніторинг дій адвокатів на предмет порушення етичної поведінки, висунуло чергове звинувачення проти колишнього адвоката президента Дональда Трампа Руді Джуліані через безпідставні заяви, які він висунув у федеральному суді про фальсифікацію голосів на президентських виборах у 2020 року.

Про це пише Reuters.

Управління Дисциплінарного суду округу Колумбія стверджує, що Джуліані, який є членом адвокатури округу Колумбія, висунув безпідставні заяви у заявах федерального суду про результати президентських виборів 2020 року в Пенсільванії.

Адвокат Джуліані досі не давав коментаря.

Обвинувачення висунули через день після того, як Комітет Палати представників Палати представників з розслідування нападу на Капітолій 6 січня 2021 року провів перше слухання, під час якого він виклав докази того, що Трамп та його союзники прагнули скасувати вибори 2020 року та підбурити натовп його прихильники блокувати Конгресом підтвердження перемоги президента Джо Байдена.

Джуліані, колишній прокурор США Манхеттену та мер Нью-Йорка, був одним з найзапекліших прихильників Трампа і неодноразово без доказів стверджував, що вибори були сфальсифіковані.

Нові звинувачення з етики зосереджені на низці юридичних позовів, які Джуліані висунув у федеральному суді Пенсільванії у 2020 році. Звинувачення були подані до ради з питань професійної відповідальності Апеляційного суду округу Колумбія.

У скарзі йдеться, що Джуліані домагався екстреного розпорядження про заборону визнання результатів президентських виборів, розпорядження про визнання недійсними бюлетенів, поданих певними виборцями в семи округах, та інших розпоряджень, які дозволили б асамблеї штату вибрати своїх виборців і оголосити Трампа переможцем.

У звинуваченнях стверджується, що його поведінка порушила два правила професійної поведінки в Пенсільванії, які забороняють адвокатам порушувати провадження без підстави на законі чи факті та забороняють поведінку, яка завдає шкоди здійсненню правосуддя.

Звинувачення можуть призвести до призупинення дії ліцензії на адвокатську діяльність або позбавлення такого права.

Його ліцензію на адвокатську діяльність у Нью-Йорку було призупинено в червні 2021 року після того, як апеляційний суд штату визнав, що він зробив «явно неправдиві та оманливі» заяви про те, що фальсифікація голосів підірвала вибори.

Після рішення Нью-Йорка Джуліані тимчасово призупинив адвокатську практику.

Окрім призупинення двох його адвокатських ліцензій, репутація Джуліані була заплямована його відносинами з Україною, і федеральна прокуратура Манхеттену переслідує його через ці “ділові” зв’язки.